تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

نقد 90 - یک نمره قبولی، یک نمره مردودی

  نقد 90 - یک نمره قبولی، یک نمره مردودی

  90 این هفته در قبال مسائل داوری و آن 8 دقیقه کثیف استراتژیک متمایزی در پیش گرفت. آنها هر اندازه که در روشن سازی مسببان ایجاد آن شایعه بدون ابا پیش رفتند اما در مسأله داوری جانب احتیاط را در پیش گرفتند. مسؤلان تبریزی که چندی پیش برنامه موج را تسلیم خود ساختند این بار در برابر سؤالات پرشمار مجری برنامه 90 بسادگی تسلیم شدند. از سوی دیگر پاسخ های ضد و نقیض ناظرین و مسؤلین سازمان لیگ و فدراسیون با مقایسه همزمان فایل های تصویری و صوتی مسؤلین مربوطه شان، قضاوت را بر بینندگان این برنامه آسان تر کرد.

  در مقابل، برنامه ایشان در برابر مسائل داوری آن چنان که شایسته بود عمل نکرد. کارشناس ایشان در صحنه گل اول تراکتور، صحنه آندرانیک تیموریان را خطا تشخیص دادند در صورتی که این بازیکن سر بالا و با اختیار داشتن توپ حتی اگر برخوردی با بازیکن حریف داشتند نمی توانست خطا قلمداد شود. هرچند تیموریان صحنه های پربرخورد تر از این در جام ملت های آسیا را پاس گل داده است!

  کارشناس ایشان که هیچ توجیهی برای اخطار نخست آندرانیک نداشتند متأسفانه با خودسانسوری آن صحنه مواجه می شود، بازی ای که صحنه های بالا پایین پریدن هواداران آن در ساعت 10 صبح را دارد اما صحنه کارت زرد اول آندرانیک را ندارد! قابل توجه کارشناس برنامه که کارت زرد اول تیموریان از سوی داور بازی جهت اتلاف وقت پس از زدن گل دوم تراکتور نشان داده شده است!

  نه پیراهنی در آورده شده است و نه مسأله تحریک هوادار در کار بوده است و نه حرکت به سمت نیمکت یا بازیکنان حریف! در هیچ جای دنیا زننده گل به علت گل زدن، کارت زرد به دلیل اتلاف وقت نمی گیرد! بلکه داور بازی مؤظف است از صحنه زدن گل تا شروع دوباره بازی کرنومتر خود را متوقف کند! و به اوقات تلف شده بازی بیافزاید.

  در صحنه کارت دوم نیز آقای کارشناس قبل از اظهار نظر، بهتر بود چند بازی حساس روز دنیا را مشاهده می فرمود.

  اگرچه پنالتی واضح و سوخته تراکتور نیز غیر قابل بحث است.

  با این شرایط به نظر می رسد تراکتور بیشتر از آنچه که ادعا شد از داوری متضرر شده است.

  شاید اگر همانگونه که پازل های موضوع شایعه کنار هم بخوبی چیده شد و سیمای کثیف این فوتبال ظاهر شد می شد این پازل را از چند هفته باقی مانده برای مسائل داوری سپاهان و تراکتور چید. معمایی که مجهولات آن از بازی برگشت سپاهان - تراکتور بدست همین داور کلید خورد. شاید در آن صورت آقای فرکی آن چنان با سربالا از شایستگی سپاهان برای قهرمانی سخن نمی گفت.

  کمیته ای که سعی دارد به هر نحوی داوری را حفظ کند شاید از نظر او احساسات و جان و مال صد هزار نفر اهمیت چندانی ندارد. بله آنها بخوبی یک داور(!) را حفظ کردند اما بقیمت قتل روح ورزش و صدهزار تماشاگر و ملیون ها بیننده تلوزیونی. یک ناداور حفظ شد به قیمت آبروریزی بزرگ برای فوتبال این کشور.


  تبریز شهر رویاها
  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 29 ارديبهشت 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , ,

آمار امروز چهار شنبه 26 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55475
 • تعداد مطالب :158713
 • بازدید امروز :163298
 • بازدید داخلی :8902
 • کاربران حاضر :169
 • رباتهای جستجوگر:412
 • همه حاضرین :581